30 juni 2025

Techkwadraat: 39 plannen goedgekeurd

Techkwadraat: 39 plannen goedgekeurd

Op donderdag 12 juni 2025 hebben 39 regionale samenwerkingsverbanden te horen gekregen dat hun plannen voor de subsidieregeling Techkwadraat zijn goedgekeurd. Dit betekent dat scholen, bedrijven en buitenschoolse organisaties in deze regio’s de komende drie schooljaren aan de slag gaan met vernieuwend en inspirerend technologieonderwijs voor álle leerlingen.

Mariëlle Paul

Staatssecretaris Mariëlle Paul (funderend onderwijs en emancipatie):“Erg mooi dat met deze toekenning veel meer leerlingen kennis kunnen maken met technologie. En zo belangrijk, want goed technologieonderwijs helpt leerlingen om ook beter te worden in de basisvaardigheden taal, rekenen en digitale vaardigheden. We vergroten hiermee de toekomstkansen van álle kinderen en jongeren. En meer kennis over technologie versterkt de concurrentiepositie en het verdienvermogen van de samenleving als geheel.”

Plan

In totaal dienden 57 regionale netwerken – bestaande uit basisscholen, middelbare scholen (havo, vwo en vmbo-tl), hbo, universiteiten, bedrijven en instellingen als bibliotheken, musea en science centra – een plan in. Een belangrijk onderdeel van het plan is de aansluiting, en zo mogelijk versterking van, reeds lopende regionale trajecten zoals de STO-regio’s. De goedgekeurde samenwerkingen ontvangen financiering om in de schooljaren 2025/2026, 2026/2027 en 2027/2028 plannen uit te voeren. Met deze toekenning van 83 miljoen euro wordt een boost gegeven aan technologieonderwijs voor alle leerlingen.

Herstelopdracht

De regionale plannen van de overige 18 aanvragers komen in aanmerking voor een herstelopdracht. Hun plannen vragen volgens de adviescommissie techniek- en technologieonderwijs in het funderend onderwijs nog een verdere uitwerking op haalbaarheid en uitvoerbaarheid. Deze aanvragers kunnen tot en met 12 juli aanstaande een herziene aanvraag indienen. Uiterlijk 22 september 2025 horen zij of ook hun plannen komend schooljaar van start kunnen gaan.