Martinuscollege en zich bewust van de grote vraag naar goed gekwalificeerde technici. “Om dit voor elkaar te krijgen is het belangrijk kinderen al op jonge leeftijd in aanraking te laten komen met verschillende vormen van techniek. Het is een goede ontwikkeling dat er al op de basisschool aandacht is voor techniekonderwijs en vanuit het Martinuscollege ondersteunen wij daar graag bij.
De basisscholen kunnen complete leskisten opvragen waarin alle benodigde materialen en gereedschappen zitten om een techniek les te kunnen verzorgen. Desgewenst komt er een collega van het Martinuscollege helpen. Ook kunnen basisscholen naar het Martinuscollege komen. Het Techlab is volledig ingericht om praktische opdrachten te doen.
Na de verbouwing van de gehele techniekvleugel, die inmiddels in volle gang is, wordt er speciaal voor het basisonderwijs een geheel nieuw Techlab ingericht met een oog naar de technieken van de toekomst. Zo krijgen onder andere VR-brillen, lasersnijders, digitale bovenfrezen en drones ruim plaats binnen het vernieuwde Techlab.
Zowel de leskisten als het techlab worden goed gebruikt. De 2500e leerling die gebruik heeft gemaakt van een van de leskisten, of een bezoek heeft gedaan aan ons Techlab is afgelopen maand op het Werenfridus in het zonnetje gezet. “Een hele mijlpaal” Het is ontzettend leuk om ons enthousiasme over techniek over te brengen op kinderen en we hopen dat enthousiasme nog aan heel veel meer kinderen te kunnen doorgeven”.