Heeft u een vraag? Ik kan u helpen!
Gistermiddag vond op de Markt in Gouda het Supercool Kidsfeest plaats: een jaarlijks feest om afscheid te nemen van het zittende kindercollege, waarbij alle kinderen uit Gouda zijn uitgenodigd. Op verschillende pleinen kon de Goudse jeugd meedoen met een enorm aanbod aan (gratis) activiteiten. Zo ook op het Techniekplein!
Eind mei 2026 brachten de STO-programmamanagers van Gouda, Zoetermeer, Rijnstreek en Leiden, Duin- en Bollenstreek een bezoek aan Cleantech Park Arnhem. We lieten ons inspireren op het gebied van energietransitie, netcongestie, living labs en ecosystemen bij Connectr op het voormalige Industriepark Kleefse Waard.
In Gouda zijn een leven lang leren en digitaal burgerschap belangrijke thema’s, en dat kan sinds dit voorjaar ook in de Techniekwerkplaats. De eerste reeks Open Maakplaatsen voor volwassenen is net achter de rug, na de meivakantie start eenzelfde reeks specifiek voor jongvolwassenen. Medewerkers van Bibliotheek Gouda vertellen er meer over.
De regio Gouda streeft naar kwalitatief hoogstaand techniekonderwijs waarbij vmbo-leerlingen op contextrijke, motiverende wijze en ín de praktijk kennis en ervaring opdoen op het gebied van techniek en technologie. Dit geldt voor vmbo-leerlingen in alle leerjaren, ongeacht hun leerweg of profiel. Meer informatie over Regio Gouda vindt u op de pagina ‘Over de regio’.
In april 2023 verscheen het digizine Techlabs en hotspots in beeld. Deze publicatie laat zien dat de regio’s innovatieve fysieke locaties hebben ingericht die niet alleen een positieve impact kennen op het vmbo, maar in veel regio’s ook open staan voor leerlingen van de basisscholen, ouders en ook de eigen medewerkers van de scholen. Ook de Techniekwerkplaats van regio Gouda staat in het digizine.
Vijf programmalijnen voor 2025 – 2028 in de regio Gouda