Student Energy Program International!

Met trots introduceren we het Student Energy Program op de Scholengemeenschap Bonaire. Vijf Ecoplanten zijn daar onlangs geplaatst en vormen de kern van een inspirerend lesprogramma waarin techniek, duurzaamheid en zonne-energie centraal staan.
Onder begeleiding van Elton Johnson en Joshua Clarinda van Sterk Techniekonderwijs bouwden leerlingen zelf hun eigen Ecoplant: duurzame stroom voor fietsen en mobiele devices door middel van USB- en stopcontacten én een fijne schaduwplek op het schoolplein.
”De studenten vonden het gewéldig, deden goed mee en na twee dagen was de eerste ECOPLANT op Bonaire een feit. Deze heeft een mooie plek gekregen bij de hoofdingang van onze school. De andere vier planten krijgen een plek op de afzonderlijke units van de scholengemeenschap” Elton Johnson Programmaleider STO regio BES. 
Ondertussen heeft staatssecretaris Zsolt Szabó de Ecoplant al bezocht en wordt het apparaat goed gebruikt! Meer weten over het project? En benieuwd naar de gehele ervaring van SG Bonaire? Lees het hieronder!

Referentie Elton Johnson Programmaleider STO regio BES

Ieder jaar reis ik als programmaleider van de sterk techniek onderwijs regio BES naar Nederland voor de jaarlijkse STO dag. Een moment om te kunnen sparren en om inspiratie op te kunnen doen met mede programmaleiders en andere belanghebbenden die het Techniekonderwijs een warm hart toedragen.

Zo ontmoete ik vorig naar november Rufus. We raakten al snel aan de praat, wisselden meteen onze contactgegevens uit en spraken af om contact te houden.

Meteen zag ik de mogelijkheden voor ons op Bonaire we hebben immers genoeg zon. Niet alleen dat maar de ECOPLANT voldoet aan eigenschappen waar STO Caribisch Nederland waarde aan hecht: duurzaam, kwalitatief goed, esthetisch mooi om te zien en toepasbaar binnen ons onderwijs.

Na het overtuigen van de schoolleiding zijn we overgegaan tot de aanschaf van vijf units. Na het regelen van de betaling en de logistiek is de zending in april goed aangekomen op ons eiland. Niet alleen de zending was goed aangekomen maar ook Rufus en Hans, die ik afgelopen mei traditioneel heb mogen verwelkomen op Bonaire.

Na een kennismaking met collega’s en de studenten is meteen begonnen met de opbouw van de eerste plant onder begeleiding van Rufus en Hans. De studenten vonden het gewéldig, deden goed mee en na twee dagen was de eerste ECOPLANT op Bonaire een feit. Deze heeft een mooie plek gekregen bij de hoofdingang van onze school. De andere vier planten krijgen een plek op de afzonderlijke units van de scholengemeenschap.

Dank aan de studenten, de ondersteunende docenten, Rufus en Hans voor dit mooie resultaat.