Heeft u een vraag? Ik kan u helpen!
Tijdens het programma maakten leerlingen niet alleen kennis met de maritieme sector, maar gingen ze vooral zelf aan de slag. Ze ervaarden hoe het is om te werken op en rond het water, iets wat in een klaslokaal niet te vangen is.
Aan het keuzevak deden niet alleen leerlingen van VOMEO-scholen mee. Ook vmbo-leerlingen uit onder andere Zwolle, Apeldoorn en Emmeloord sloten aan. Dat laat zien dat het programma ook buiten de regio deelnemers trekt. Tegelijkertijd werken scholen in de regio hierin nauw samen om dit mogelijk te maken.
Het programma bood een brede kennismaking met de maritieme wereld. Leerlingen gingen aan de slag met schiemanswerk, lassen en schilderen, leerden navigeren en ontdekten wat er komt kijken bij het werken aan boord van een schip. Ook koken aan boord en reddend zwemmen maakten onderdeel uit van het programma.
Ook buiten school deden de leerlingen waardevolle ervaringen op. Ze bezochten het Scheepvaartmuseum, bestuurden een schip in een professionele simulator en maakten een rondvaart door de Rotterdamse haven met de Spido. Natuurlijk werd er ook echt gevaren en geoefend met aanmeren.
In de tweede week werkten de leerlingen toe naar een concreet eindresultaat: met restmaterialen van de gemeente Meppel bouwden zij hun eigen boot, geschikt voor minimaal twee personen. Dit vroeg om creativiteit, technisch inzicht en samenwerking.
Zoals een leerling het verwoordde:
“Het is geen keuzevak, maar een beleving waar we heel veel van leren.”